TEPKİSİZ KALINMADI! LA LİGA'DA İSTANBUL İÇİN 1 DAKİKA SESSİZLİK! - Magazinn.com
Hoşgeldiniz, Bugün 18.08.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

TEPKİSİZ KALINMADI! LA LİGA'DA İSTANBUL İÇİN 1 DAKİKA SESSİZLİK!

TEPKİSİZ KALINMADI! LA LİGA'DA İSTANBUL İÇİN 1 DAKİKA SESSİZLİK!
Habere Puan Ver : (5/10)
11 Aralık 2016, 18:59

Federasyon hani saldırıyı kınadı…

İspanya da hani saldırıya sessiz kalmadı. İspanya'nın iki büyük futbol kurumu, İstanbul'da meydana gelen terör saldırılarını kınayan ve bu zor dönemde Türk halkıyla dayanışma içinde olduklarını gösteren açıklamalar yaptı.

 

İspanya'da 1. ve 2. lig kulüplerinin bağlı olduğu Profesyonel Futbol Ligi (LFP) yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul'daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenlerin anısına İspanya 1. ve 2. liglerinde bugün ve yarın oynanacak tüm maçların başında bir dakikalık saygı duruşu yapılacağını duyurdu.

 

"La Liga" olarak da adlandırılan LFP, her türlü şiddeti reddettiğini ve bu barbarca eylemde hayatını kaybedenlerin aileleriyle destek ve dayanışma içinde olduğunu vurguladı. LFP, "Spor dünyasında veya herhangi bir ortamda bu tür şiddet eylemlerinin hiçbir yeri olamaz" ifadesini kullandı.

 

İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) da yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul'da meydana gelen terör saldırılarından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, mağdurların yanında olduğunu, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine tam destek ve dayanışma verdiğini ifade etti. Açıklamada, "İspanyol futbol ailesi, bu zor dönemde Türk halkının yanında olduğunu açıklayıp, her türlü şiddeti reddettiğini ifade eder" denildi.
Bu haber 12800 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.