Hoşgeldiniz, Bugün 19.06.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’UN ERTUĞRUL’U ENGİN ALTAN DÜZYATAN, HALİME’Sİ ESRA BİLGİÇ KİMDİR?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’UN ERTUĞRUL’U ENGİN ALTAN DÜZYATAN, HALİME’Sİ ESRA BİLGİÇ KİMDİR?
Habere Puan Ver : (9/10)
22 Aralık 2016, 14:13

Diriliş Ertuğrul’daki Ertuğrul karakteri Engin Altan Düzyatan, Halime karakteri Esra Bilgiç Kimdir?

Çarşamba günlerine rating’lerde adeta ambargo koyan Diriliş Ertuğrul, gerek senaryosu gerekse oyuncu kadrosuyla adından söz ettirmeye devam ediyor...

 

Birbirinden iddialı sahneleri ve oyunculuklarıyla adından söz ettiren Diriliş Ertuğrul’un Ertuğrul’u Engin Altan Düzyatan ve Halime’si Esra Bilgiç Kimdir?

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN ERTUĞRUL'U ENGİN ALTAN DÜZYATAN KİMDİR?

 

26 Temmuz, 1979 yılında dünyaya gelen Engin Altan Düzyatan İzmirlidir. Asıl kökeni Arnavut olan Engin Altan Düzyatan dizi oyuncusu ve sunucudur.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Engin Altan Düzyatan ilk olarak Kenter ve DOT Tiyatrosu'nda görev almış. İlk olarak 2002 yılında Koçum Benim adlı dizi ile televizyon ekranlarına çıkan Engin Altan Düzyatan oyunculuğu ile yapımcıların dikkatini çekmiş 2005 yılında Kalbin Zamanı filmi ile beyaz perdeyle tanışmıştır.

 

Sunuculuk deneyimini ise 2010 yılında 1 Milyon Canlı Para adlı yarışma programı ile edinmiştir. 2014 yılında Neslişah Alkoçlar ile evlenen Engin Altan Düzyatan bu evlilikten Emir Aras adında bir evlat sahibi olmuştur. Şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan Engin Altan Düzyatan oyunculuğu ile herkesi etkilemeyi başarmıştır.

 

DİRİLİŞ 'ERTUĞRUL' - ENGİN ALTAN DÜZYATAN RÖPORTAJI!

 

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN HALİME HATUN'U ESRA BİLGİÇ KİMDİR?

 

14 Ekim 1992 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Esra Bilgiç doğma büyüme Ankaralıdır.

 

TRT 1ekranlarında yayınlanan Diriliş "Ertuğrul" dizisinde Halime Hatun'u canlandıran Esra Bilgiç Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji bölümü mezunudur

1.77 boyunda 50 kilo olan Esra Bilgiç "Halime Hatun" karakteriyle tüm yapımcıların dikkatini çekmiştir. Genç yaşına rağmen gösterdiği muhteşem oyunculuk ile gönülleri fetheden Bilgiç'in başka oyunculuk deneyimi yoktur.

 

HALİME HATUN KARAKTERİ KİMDİR?

 

Ertuğrul Gazi’ nin biricik zevcesi ve Osman Bey’ in annesi Halime Hatun Türkmen bir ailenin çocuğudur. Mezarı Ertuğrul Gazi türbesinin bahçesinde bulunan Halime Hatun (Haime) karakterini dizimizde genç oyuncu Esra Bilgiç canlandırmaktadır.

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL OYUNCULARI RÖPORTAJ:

 
Bu haber 5965 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.