Hoşgeldiniz, Bugün 18.08.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sýcak Haberler
Serkan Güzel Serkan Güzel serkanguzel@magazinn.com
‘O SES TÜRKİYE’ DÜŞÜŞTE Mİ? SİBEL CAN, EBRU GÜNDEŞ’İ ARATIYOR MU?

Magazinn.com ANALİZ – Tv 8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye’de son durum!..

RATING KARNESİ – Murat Boz, Sibel Can, Hadise ve Hakan-Gökhan Özoğuz’un jüri koltuğunda oturduğu O Ses Türkiye’nin ratinglerde geçen seneyi mumla arattığı söylenen dedikodular arasında. Peki gerçekten de öyle mi?

 

Dün total grubunda 4.57 rating 11 share alarak 4. sırada bulunan O Ses Türkiye, AB grubunda ise 5.27 rating 13 share alarak zirvenin ensesine, 2 sıraya konmuş. Geçtiğimiz haftaya göre sıralamada ve rating-share’lerinde ufak da olsa bir kayıp yaşamış program.

 

Haftada 4 gün ekrana gelen programın iniş-çıkışlar yaşaması kadar doğal bir durum olamaz. Örneğin cumartesi günü hem total hem de AB grubunun zirvesinde bulunan O Ses Türkiye, dün totalde 4’üncü, AB’de ise 2’inci sırada yer almış... Bu durumu ne jüriye, ne kanala, ne de programa bağlamak doğru olur. Programın yayını esnasında var olan diğer dizi-programların güçlü olması, O Ses Türkiye’nin rating-share’lerini yükseltiyor ve düşürüyor.

 

Cumartesi gününde de iddialı diziler mevcut, fakat bir Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dişli bir yapım yok aslında. Yani O Ses Türkiye'nin kayıplar yaşadığını (en azından şimdilik) söylemek yanlış olur.

 

Gelelim Ebru Gündeş-Sibel Can olayına. Sibel Can, Ebru Gündeş’i mumla aratıyor desek yanılmış oluruz. Sonuçlar da orada zaten. İzlenme açısından ise çok da bir fark ikili arasında. Tek fark Ebru Gündeş programa alışmıştı ve adapte olmuştu, Sibel Can ise alışma sürecinde. Yani gelen gideni bu sefer aratmıyor...

 

11 EKİM 2016 RATING SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi