Hoşgeldiniz, Bugün 25.09.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

"Arda bana Kur'an-ı Kerim'i öğretti!.."

Habere Puan Ver : (6/10)
20 Mayıs 2014, 13:22

Atletico'lu oyuncudan samimi Arda ve Türkiye açıklamaları!..

Soma'da yaşanan maden kazasının ardından Arda'nın üzüntüsünü paylaşan ve sürekli onu teselli eden Filipe, "Ben de Soma'ya yardım etmek istiyorum. Şampiyonluk primlerimi vermek istiyorum. Bunun için ne yapabilirim. Bana yol gösterir misin" diye sordu. Arda da aynı şekilde şampiyonluk primlerini Soma'ya bağışlayacağı için bu konuda Filipe'ye teşekkür etti.
 
Takım arkadaşları Brezilyalı Miranda da bu yardıma 200 bin euroluk bir kaktıda bulunacağını söyledi.
 
Türk bayrağını Arda'ya götürdü!..
 
İspanya Ligi şampiyonluğundan dolayı Arda ve Filipe'nin en az 600 bin euro prim alacakları öğrenildi. Bunun yanında Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanmaları halinde bu primin toplam 1.5 milyon euroyu bulması bekleniyor. Filipe Luis, şampiyonluk kutlamaları sırasında tribündeki Türk bayrağını omuzlarına alıp, Arda'ya götürürken görüntülenmiş ve bu davranışı Türkiye'den büyük alkış almıştı.
 
Arda'yla çok yakın arkadaş olduğunu ve sürekli birlikte zaman geçirdiklerini daha önce de açıklayan Filipe, Türkçe öğrenmeye çalıştığını açıklamış ve 'Selamün Aleyküm' şeklindeki sözlerini videoya kaydedip, sosyal medyadan paylaşmıştı.
 
"Arda bana Kur'an öğretiyor!.."
 
Filipe daha once verdiği röportajda, "Ben Arda'ya Portekizceyi, o da bana Türkçeyi öğretiyor. Arda aynı zamanda Kur'an hakkında da çok şey öğretiyor. Bu çok hoşuma gidiyor, çok şey öğreniyorum. Arda gibi çok büyük bir kalbi olan, alçak gönüllüğünü hiç kaybetmeyen bir arkadaşım olduğu için gurur duyuyorum. Takımdaki en iyi arkadaşım, mükemmel bir insan" açıklaması yapmıştı.
Bu haber 2525 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.